VOX

Samsung me celularin revolucionar që paloset

0 1,963

A po e nxjerrë më në fund Samsung një telefon që paloset.

Prodhuesi korean zbuloi edhe një prototip në nëntor 2018; një mbështjellës i errët fshehu pamjen e saktë të telefonit dhe veçoritë prej publikut, por sigurisht që një telefon interesant ishte aty.

Ky telefon është kthyer, në një video zyrtare të Samsung që me sa duket ishte rrjedhur nga kanali YouTube i kompanisë në Vietnam.

Pamjet promocionale u hoqën shpejt, dhe çdo zjarr u zhduk shpejt, por ishte pak vonë.

Telefoni i palosshëm është padyshim në video. Telefoni – aktualisht i quajtur Samsung Galaxy X – hapet nga jashtë për të zbuluar një ekran të brendshëm që mbulon dy herë sipërfaqen e një ekrani të telefonit standard.

Duket që kjo video promovuese është përzierja e teknologjisë reale dhe të së ardhmes për qëllime marketingu.

Galaxy X pritet të dalë në shitje këtë vit dhe duket sikur ne do ta shohim telefonin në veprim gjatë muajve të ardhshëm; 20 Shkurti shënon fillimin e ngjarjes Samsung Unpacked në San Francisko, ku Galaxy X është pothuajse i sigurt për të bërë një paraqitje.

POWERED BY BANER 700 x 100