VOX

Vjosa Osmani e largon foton e Thaçit, e vendos të Ibrahim Rugovës

0 581

Vjosa Osmani e ka nisur punën si kryekuvendare e Kosovës. Takimin e parë ajo e ka zhvilluar me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett.

Ajo ka bërë edhe ndryshimet në zyrën e saj. E ka hequr fotografinë e presidentit Thaçi, dhe e ka vendosur fotografinë e ish-presidentit, Ibrahim Rugova.

Kujtojmë se Osmani u zgjodh mbrëmë kryekuvendare me 65 vota të deputetëve.

POWERED BY BANER 700 x 100