VOX

COVID-19 i merr jetën sekretarit shtetëror të mjedisit jetësor

0 32

Sekretari shtetëror i mbrojtjes së mjedisit në Serbi, Branislav Blaziç ka vdekur si pasojë e virusit COVID-19, raportojnë media serbe.

Pasi u diagnostikua me koronavirus, ai u vendos në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, dhe në deklarat për mediat pesë ditë më parë, ministri Goran Trivan pati informuar se Blaziç është vendosur në respirator.

Branislav Blaziç vjen nga Kikinda, një qytet që është edhe një nga epiqendrat e epidemisë në Serbi, por që ka jetuar në Beograd për vite me radhë.


POWERED BY BANER 700 x 100